Pierwszy wpis na blogu

Posted by Syntes40+ on 20:01 with 7 comments

Tak. Nadszedł ten moment


... a nie była to łatwa decyzja. I gdyby nie jeden pasjonat programowania i zarażania ludzi swoją pasją, nie wiem, czy kiedykolwiek na ten wpis bym się zdecydował. Ale jak mawia ów pasjonat na swoim vlogu

"... do tego tematu jeszcze wrócimy...". 

Dziś trochę o mnie,  a tym samy i o moim blogu. Około rok temu podjąłem decyzję o nauczeniu się jakiegoś języka programowania. Od lat pracując w obszarze "biznesowym", zawsze ciągnęło mnie do IT i rozwoju oprogramowania. Kończyło się to zwykle udziałem w mniej lub bardziej ciekawych projektach. Ale jedno to określać wymagania biznesowe, a drugie to zakodować ten pomysł i w dodatku samodzielnie. Rozpocząłem więc naukę Javy. Jak wyglądała moja ścieżka do tego momentu ? 
"... do tego tematu jeszcze wrócimy...". 
Dziś co na pewno wiem, to jak mało jeszcze wiem. Jednak jak twierdzi wspominany i cytowany już mentor, nie ma lepszej nauki jak wymyślenie sobie projektu i na nim rozwijanie swoich umiejętności. A jak się jeszcze dorzuci Git i prowadzenie bloga to sukces (a jak nie to super fun) gwarantowany. To także sposób by zostać Junior Developerem. Pytanie tylko czy świat jest gotów na Junior Developera 40+ oraz czy Juniorowi40+ starczy zapału i sił aby ten cel osiągnąć? Na te pytania jak i kilka innych pojawiających się w trakcie realizacji pierwszego projektu postaram się odpowiedzieć właśnie na tym blogu. 


Zapraszam do czytania, śledzenia projektu, komentowania oraz zadawania pytań. W miarę możliwości postaram się na wszystkie odpowiadać.