Faza 1 mojego udziału #DajSiePoznac2017

Posted by Syntes40+ on 19:30 with 2 comments


Ponad tydzień konkursu za  na nami. W tym czasie udało mi się umieścić regulaminowe 2 posty. Był też materiał na 3 post z 200 spotkania WJUG (Warsaw Java User Group), ale to zostawiłem sobie na późniejszy wpis.  

Natomiast wracając do #DajSiePoznac2017  to, niektórzy już daleko ze swoimi projektami,  a ja... w lesie. Ale dzięki temu, że w lesie to przynajmniej na smog nie narzekam. 

Jak by ktoś pytał, SMOG to taki nasz najnowszy lokalny celebryta. Często goszczący w mediach i (podobno) równie często spotykany  na ulicach dużych miast, gdy przechadza się ulicami w chłodne i mroźne wieczory.  Nie ma jeszcze swojego kanału na YT, ale to zapewne już w wkrótce może ulec zmianie. Chodzą też plotki, że z uwagi na popularność może wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych tylko jeszcze nie wiadomo z poparcia której partii. Za drzewami nie przepada, więc jak ktoś w lesie z projektem, to smog mu nie będzie przeszkadzał.  

Tyle o celebrytach. W rzeczywistym świecie i w życiu Juniora40+ (szczególnie w lesie) los kłody pod nogi kładzie i nie wiem po co, bo kominka w domu nie posiadam. Jednak mimo trudności i przeciwieństw losu (to kanapa mnie woła, to koledzy na wódkę wołają!)  postanowiłem usystematyzować trochę swoje działania i ..

1. uzupełnić opisu projektu. Mam nadzieję, że zwykle "przelanie na papier”   tego, co by się chciało zrobić pomaga trochę zwizualizować swoje oczekiwania i rozbudować o kolejne działania. Tak więc zaprzęgam dziś zespół projektowy (ja) i powstaje opis projektu.

Wynik powinien być widoczny na GitHub'ie w pliku README.md.

2. Napisać chociaż trochę kodu, co też zamierzam zrobić jeszcze w dniu dzisiejszym. Założyłem, że mój projekt w ramach #DajSiePoznac2017 podzielę na 3 Etapy. Biorąc pod uwagę czas trwania #DajSiePoznac2017, tj 10 tygodni, zostało mi jeszcze 9, co z prostej matematyki daje po 3 na etap. Co prawda przewiduję, że 1 Etap nie powinien trwać dłużej niż 2 tygodnie i zostanie mi trochę czasu na jakieś dodatki i fajerwerki. Tak więc dziś ruszam z postawą #Java, tj Interfejsem i Konstruktorami. Szerzej o samym kodzie będę pisał w przygotowywanej sekcji code.

Mimo narzekań na przeciwności losu, muszę przyznać, że zeszły tydzień minął dość pracowicie. Jak wspomniałem na wstępie udało mi się być na pierwszym spotkaniu WJUG 
 „ale do tego jeszcze wrócimy…”

Poza tym udało mi się podpiąć już domenę blog.junior40plus.pl. Co prawda planowałem  też migrację na jakiś serwer i WordPress’a, ale chwilowo postanowiłem pozostać na Blogger.com tylko ze zmienionym lekko wyglądem.

Do Was mam tylko prośbę o pomoc w doborze przyjemnej oku czcionki . Słabo raczej wypadam w kwestiach estetyczno-wizualnych, dlatego każda pomoc będzie mile widziana.

Pozdrawiam.