Ruszył konkurs DSP'17 ...

Posted by Syntes40+ on 00:16 with 2 comments
...czyli #DajSiePoznac2017 , którego niniejszy blog jest elementem. Dziś, jak tylko dostałem potwierdzenie udziału w konkursie, usiadłem i pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy  to 

 "... co mnie podkusiło ... ? "  .  

Myśl z odpowiedzią pojawiła się równie szybko. Nie co, tylko kto. Sprawca tego całego zamieszania to Maciej Aniserowicz  -programista, blogger, szkoleniowiec i youtuber, którego lekturę szczerze polecam, ale UWAGA(!), wchodzicie na własną odpowiedzialność. Ten koleś roznosi jakiegoś wirusa i ten blog jest tego najlepszym dowodem. Co gorsze, leczenie może trwać nawet 10 tygodni. 
                  
Ale już tak zupełnie poważnie to czeka mnie (jak i resztę uczestników) kawał ciężkiej pracy. W ramach konkursu ma powstać jakiś projekt, który będzie rozwijany przez 10 tygodni. Tak więc każdy będzie sobie analitykiem, architektem i programistą i tylko testerów będzie więcej, bo rozwój projektu musi być umieszczany na GitHub'ie, a postępy opisywane na blogu. Skoro jednak powiedziało się "a" (" a może to nie dla mnie"  ), to czas się zabrać do pracy, żeby więcej się tak nie mówiło. 
Na szczęście pierwsze elementy dobrze prowadzonego projektu mamy już za sobą :

Cel projektu określony: dotrwać szczęśliwie do końca konkursu

Zasoby projektu zidentyfikowane : 
  • komputer z eclipse, 
  • kawa, 
  • i cała wiedza z Internetu o programowaniu w Java zgrana na dyskietkę,
Zespół projektowy powołany : ja. 
Pozostaje jeszcze tylko przygotować harmonogram, określić ryzyka ( np. końcówkę kawy w słoiczku trzeba uwzględnić) i zabrać się do pisania kodu.

Przy okazji projektu mam zamiar także potestować trochę narzędzie do zarządzania projektami online jakim jest Asana PM Tool i podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

A co to jest dyskietka i jak udało mi się na niej zmieścić całą wiedzę z internetu ... 

"... do tego tematu jeszcze wrócimy...".

Pozdrawiam.